ייעוץ משכנתאות

ייעוץ משכנתאות

כפי שנוכל להבין, ייעוץ בנוגע למשכנתה אותה אנו עתידים לקחת מרכיב בתוכו כמה פרמטרים. האחד- המטרות והיעדים שלנו ברכישת הבית. בראש ובראשונה עלינו להפנים את גודלה של ההלוואה עמה אנו הולכים להתמודד במשך התקופה. לאחר מכן, נצטרך להבין לעומקו של עניין מהו גובה התקציב העומד לרשותנו בנקודת הזמן הנוכחית, לשער כיצד אנו נוכל לעמוד בהתחייבויות המשכנתה אותה ניקח ולבסוף – מה תהיה דרך החזרת התשלומים הנוחה והמשתלמת ביותר? את כל זאת ועוד נקבל במהלך ייעוץ משכנתאות לו נהיה כפופים.
כמו כן רצוי כי תמיד נשאף לקבל ייעוץ מפי אנשים מנוסים וותיקים בעולם זה. למרות כי גילם של היועצים איננו מעיד דבר על מקצועיותם והשכלתם, ברוב המקרים תעלה שאלת הניסיון הרלוונטי אותו יועץ המשכנתאות צבר במהלך תקופתו במקצוע. קבלת המלצות מפי גורמים עליהם אנו סומכים תהיה קלף שייטה את הכף בנוגע להחלטתנו בעתיד.

יחד עם זאת, בעת שמיעת ייעוץ משכנתאות מפי אנשי המקצוע, ניתן יהיה להבין עד כמה פרטים אליהם לא היינו מודעים כלל נחשבים מהותיים וקריטיים בטרם ניקח את ההלוואה מהבנק או הבנקים השונים. גם נושאים אותם הכרנו יהפכו להיות ברורים הרבה יותר . על כן קיימת חשיבות רבה לקבלת ייעוץ ברור מופשט וכזה היורד לרזולוציות גבוהות ככל שניתן. אם נדבוק בכך נוכל לקהל את המעמסה הכרוכה בדרך לרכישת הבית החדש וגם נחסוך בעלויות רבות במשך השנים הבאות לבוא.

בשנים האחרונות נושא הנדל"ן במדינת ישראל נהיה שיחת סלון המרחיק שנות אור מאלפי זוגות צעירים.
רבים מאיתנו נעזרים בהורים או בקרובים כדי להגיע לאותו נכס מבוקש.
בנק ישראל הקשיח את התנאים לשילוב ערב מקרבה ראשונה בכך שהוא בוחן לעומק את יחס ההחזר שלו בעט לקיחת ההלוואה.
חשוב להדגיש, כי הבדיקות הקפדניות שהבנק עושה זה אך ורק כדי להגן על עצמו ממצב של מימון הנכס.
לשם דוגמא קיימים גופים פיננסים שלא מאשרים הלוואה באחוז מימון מקסימלי על נכסים הגבוהים מקומה שלישית ללא מעלית.
החשש הגדול הוא ברגע שהלווה לא ישלם יצטרכו לפנות אותו, ולממשו.
החשש הגדול של אותו תאגיד היא הטענה שנכס הממוקם בקומה שלישית ורביעית ללא מעלית הם אינם נכסים סחירים לעומת נכסית בקומות נמוכות יותר.
חשוב מאוד לפני שנכנסים להסכם מכר לבדוק לעומק את נושא רישום הנכס(נכסים שלא רשומים בצורה חזקה יכולים לקבל סירוב למימון מקסימלי).
מקרה כזה יכול להזיק לאותו לווה שחפץ במימון מקסימלי אך סורב בגלל רישום לקוי של הנכס.
המצלתנו:
בדקו לעומק וקבלו הסברים מהעו"ד על כל הערות האזהרה הרובצות על הנכס
בידקו עם שמאי מקרקעין מוסמך ששומתו מקובלת על הבנקים על זיהוי מוחלט של הנכס.חריגות בנייה.בנייה ללא רשיון.

בדיקות אלה יכולים לחסוך לכם עוגמת נפש והפסד כסף רב

להב משכנתאות ופיננסים
החברה ייעוץ משכנתאות ופיננסים

WhatsApp chat
דילוג לתוכן